Football Coupe Intercontinentale 00' Flamengo Beach Flamengo Beach 0-0 Rosario Central Beach Rosario Central Beach
Football Uganda Division 2 00' Bukedea TC FC 0-0 Agape SS FC
Football Uganda Division 2 00' Ndejje University 0-0 Kamuli Park FC
Football Uganda Division 2 00' Greater Masaka FC 0-0 Kireka United
Football Uganda Division 2 00' Kyetume FC 0-0 Amuka Bright Stars FC
Football Uganda Division 2 03' Simba FC 0-0 Kabale Sharp FC
Football Uganda Division 2 04' Ntinda United FC 1-0 Kira United
Football Uganda Division 2 10' Kitara FC 2-0 Synergy FC
Football Uganda Division 2 13' Water FC 0-0 Nyamityobora FC
Football Coupe de Turquie, Phase éliminatoire 17' Atiker Konyaspor 1922 Atiker Konyaspor 1922 0-0 Batman Petrolspor Batman Petrolspor
Football Premier League 29' Misr El Maqasa [7] Misr El Maqasa 1-0 AL Nasr Cairo [16] AL Nasr Cairo
Football Coupe du Golfe Arabique, Groupe A 32' Ajman Club [4] Ajman Club 0-1 Al Ain Club [2] Al Ain Club
Football Ligue B 32' Abahani Ltd. Dhaka Abahani Ltd. Dhaka 1-0 Rahmatganj MFS Rahmatganj MFS
Football Coupe du Golfe Arabique, Groupe A 36' Dibba Club [2] Dibba Club 0-0 Sharjah SC [6] Sharjah SC
Football 2nd Division 46' +2 AL Fayoum 0-0 El Gouna FC El Gouna FC
Football CECAFA Cup 54' Kenya Kenya 0-0 Burundi Burundi
Football Uruguay Reserve League 56' Sud America Reserve Sud America Reserve 1-2 El Tanque Sisley Reserve El Tanque Sisley Reserve
Football Ligue 1 57' Mohun Bagan [2] Mohun Bagan 1-0 Shillong Lajong [3] Shillong Lajong
Football Youth Tournament 86' Vietnam Vietnam 1-3 Yokohama FC U21
Basketball Russia Superleague 2 Women 2 - 10:00 Inventa-Farm Inventa-Farm 24-16 Shakhty-Urgpu Shakhty-Urgpu
Basketball Iran Super League 3 - 10:00 Shahrdari Tabriz Shahrdari Tabriz 58-23 Rad Padafand Khouzestan Rad Padafand Khouzestan
Basketball Iran Super League 3 - 10:00 Petroshimi Bandar Imam Petroshimi Bandar Imam 35-33 Daneshgah Azad Tehran Daneshgah Azad Tehran
Basketball Iran Super League 3 - 10:00 Niroye Zamini Niroye Zamini 22-37 Palayesh Naft Abadan Palayesh Naft Abadan
Basketball Eurocoupe féminine, Groupe H 3 - 10:00 BC Enisey Krasnoyarsk [3] BC Enisey Krasnoyarsk 36-30 BC Namur Capitale [1] BC Namur Capitale
Basketball Super League 4 - 10:00 AL Hilal AL Hilal 53-53 AL Ittihad
Basketball CBA 4 - 03:04 Bayi Army Rocket [20] Bayi Army Rocket 95-108 Shanxi Dragons [15] Shanxi Dragons
Basketball CBA 4 - 08:28 Jiangsu Dragons [4] Jiangsu Dragons 101-77 Quigdao Eagles [16] Quigdao Eagles
Basketball CBA 4 - 02:12 Xinjiang Tigers [9] Xinjiang Tigers 97-97 Beijing Konggu [11] Beijing Konggu
Basketball Chinese Taipei SBL 3 - 08:58 Pauian Archiland Pauian Archiland 49-47 Yulon
Volley-ball Youth League 12/14 13:00 Yenisey-2 Youth 15-17 Nova-2 Nova-2
Volley-ball Vysshaya Liga A 12/14 13:00 Dynamo Chelyabinsk Dynamo Chelyabinsk 18-14 Dagestan Makhachkala
Volley-ball Russia Youth League Women 12/14 12:00 Uralochka Ntmk Ekaterinburg Youth Uralochka Ntmk Ekaterinburg Youth 20-5 Proton Saratovskaya Oblast Youth Proton Saratovskaya Oblast Youth
Volley-ball Philippine SuperLiga, Women 12/14 11:00 F2 Logistic Movers F2 Logistic Movers 0-0 Petron Petron
Volley-ball National League A, Women 12/14 05:00 Long An Women 15-16 Pvd Thai Binh Pvd Thai Binh
Hockey sur glace International Friendlies Women (Regulation Only) 1 - 11:39 Suisse Suisse 0-0 Norvège Norvège
Hockey sur glace IIHF U20 World Championships Div 2A 1 - 11:13 Estonie Estonie 0-1 Japon Japon
Hockey sur glace MHL 2 - 19:09 Stalnye Lisy [3] Stalnye Lisy 4-2 Omskie Yastreby [12] Omskie Yastreby
Hockey sur glace VHL-B 2 - 19:05 Altay Barnaul 0-3 HC Rostov HC Rostov
Tennis ITF Women Hammamet WD 12/14 13:00 Giovine/Marchetti Giovine/Marchetti 0-0 Njoze/Popescu Njoze/Popescu
Tennis ITF Egypt F38 MD 12/14 12:55 Drzewiecki K /Walkow S Drzewiecki K /Walkow S 5-1 Matos/Samaha Matos/Samaha
Tennis ITF Women Hammamet 12/14 12:45 Nefedova, Anastasia Evgenyevna Nefedova, Anastasia Evgenyevna 6-1,0-0 Lanca, Sara Lanca, Sara
Tennis ITF Women Hammamet WD 12/14 12:30 Armitano M / Terziyska J Armitano M / Terziyska J 6-4,0-1 Sofradzija/Yudanov Sofradzija/Yudanov
Tennis ITF Women Antalya WD 12/14 12:30 Chernyshova M / Silich A Chernyshova M / Silich A 5-4 Buczynska/Kulambayeva Buczynska/Kulambayeva
Tennis ITF Turkey F47 MD 12/14 12:30 Rodriguez/Wang Rodriguez/Wang 4-5 Prihodko/Stevens Prihodko/Stevens
Tennis ITF Tunisia F39 MD 12/14 12:25 Perchicot/Tabur Perchicot/Tabur 7-5,0-0 Cannell/Vibert Cannell/Vibert
Tennis ITF Women Cairo WD 12/14 12:15 Ostlund/Totka Ostlund/Totka 6-4,4-3 Rosca A/Tatarus GN Rosca A/Tatarus GN
Tennis ITF Women Cordenons 12/14 12:15 Di Sarra, Federica Di Sarra, Federica 3-6,1-1 Rubini, Stefania Rubini, Stefania
Tennis ITF Qatar F5 12/14 12:00 Karatsev, Aslan Karatsev, Aslan 6-2,2-5 Miedler, Lucas Miedler, Lucas
Tennis ITF Women Cordenons 12/14 12:00 Bandecchi, Susan Bandecchi, Susan 6-0,5-3 Costanza Traversi Costanza Traversi
Tennis ITF Qatar F5 12/14 12:00 Okala, Jules [454] Okala, Jules 3-6,3-3 Tatlot, Johan Sebastien [497] Tatlot, Johan Sebastien
Tennis ITF Women Dubai 12/14 11:55 Errani, Sara [143] Errani, Sara 2-6,2-4 Tomova, Viktoriya [144] Tomova, Viktoriya
Tennis ITF Tunisia F39 12/14 11:30 Aziz Dougaz 0-0 Zekic, Miljan Zekic, Miljan
Snooker European Masters 2017 12/14 13:00 Hang, Li Hang, Li 0-1 O'Sullivan, Ronnie O'Sullivan, Ronnie
Snooker European Masters 2017 12/14 13:00 Slessor, Elliot Slessor, Elliot 0-0 Ebdon, Peter Ebdon, Peter
Snooker European Masters 2017 12/14 13:00 Junhui, Ding Junhui, Ding 0-0 Mcleod, Rory Mcleod, Rory
Snooker European Masters 2017 12/14 13:00 White, Michael White, Michael 0-0 Wilson, Kyren Wilson, Kyren
Snooker European Masters 2017 12/14 13:00 Bingtao, Yan Bingtao, Yan 0-0 Maguire, Stephen Maguire, Stephen
Snooker European Masters 2017 12/14 10:00 Hugill, Ashley Hugill, Ashley 3-1 Lines, Peter Lines, Peter
Futsal Iran Premier League Thursday 20:00 Mobl Karimi 2-0 Ramak Shiraz
Badminton Irish Open (IS) 2017, Women 12/14 12:30 Zavadsky, Dmytro Zavadsky, Dmytro 13-9 Giovanni Toti
Badminton Irish Open (IS) 2017, Women 12/14 11:45 Bless/Kobelt Bless/Kobelt 0-5 Carvalho/Chang Carvalho/Chang
Badminton Hong Kong Open (SS) 2017, Mixed Doubles 12/14 10:30 Srikanth, Nammalwar Kidambi Srikanth, Nammalwar Kidambi 10-9 Chou, Tien Chen Chou, Tien Chen